O autorze

Prezes Zarządu i CEO W.P.I.P. Sp. z o.o., CEO SAVE THE PLANET Sp. z o.o. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz ICAN Institute w Warszawie.

 

DARIUSZ STASIK
GOOD TIME FOR SMART CITY


Jestem inwestorem, wizjonerem i filantropem, a także entuzjastą idei Smart City oraz Save the planet, a co za tym idzie – wyjątkowych projektów tworzonych oraz wdrażanych przeze mnie w tych obszarach.

Moja rodzinna, polska firma W.P.I.P. – jest ambasadorem budynków i miast przyszłości, projektując i realizując wiele innowacyjnych obiektów przemysłowych. Naszą siedzibą jest Showroom Smart Building Center w Jasinie koło Poznania.

Zaprojektowany i wybudowany przez nas budynek to jeden z pierwszych zrównoważonych i zarazem zero-energetycznych obiektów na świecie, wyposażony m.in. w inteligentny system zarządzania budynkiem (BMS) oraz unikalny nano-system jakości klimatu wewnętrznego (NCS). Budynek jako jedyny w Polsce posiada oba obecnie najważniejsze na świecie certyfikaty LEED Platinum i WELL BUILDING STANDARD na poziomie Silver w kategorii Interior. Posiadamy także własny Dział B+R, który analizuje i wdraża wszelkie pomysły rozwojowe w wielu nowych obszarach m.in. źródeł odnawialnych, transportu miejskiego oraz nano- technologii oczyszczania powietrza.

Prywatnie jestem miłośnikiem muzyki i DJ-em, kolekcjonerem czarnych płyt oraz ekspertem w obszarze muzyki lat 80-tych i 90-tych. Uwielbiam gotować i jeść szczególnie kuchnię włoską, hiszpańską, grecką i azjatycką, oczywiście zawsze z kieliszkiem dobrego wina i w dobrym towarzystwie. Ostatnio dzięki pracy nad projektem Save the planet zagłębiam zakamarki kuchni makrobiotycznej i surowej, pogłębiam wiedzę w obszarze neuro-terapeutyki, holistyki, jogi oraz sztuki alternatywnej TrashART.

W przypadku chęci współpracy lub jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.

Obserwuj na Instagramie